Polish (Poland)English (United Kingdom)

Archiwum prasowe

prasa.jpg

Wyszukiwarka

Tutaj jesteś: Główna

Aktualności


My, Barbarzyńcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 czerwca 2011 14:23

 

MY, BARBARZYŃCY - IV Warsztaty Historyczno-Artystyczne w Pruszkowie

W najbliższym tygodniu w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbywać będą się IV Warsztaty Historyczno-Artystyczne „MY, BARBARZYŃCY". Warsztaty te będą miały charakter imprezy edukacyjno-kulturalnej skierowanej do dzieci ze szkół podstawowych. Spotkania z uczniami mają na celu ukazać różnorodność obyczajów i obrzędów ludów zamieszkujących nasze ziemie 2 tysiące lat temu. Uczestnicy będą poznawać dawne rzemiosła, osobiście wykonywać różne przedmioty, biorąc aktywny udział w warsztatach. Do udziału w tegorocznej edycji warsztatów zaproszeni zostali przedstawiciele działu archeologicznego Muzeum w Hrubieszowie oraz członkowie Masłomęckiego Stowarzyszenia „Wioska Gotów”. Przygotowany został cykl prelekcji i pokazów dla dzieci prezentujących dzieje germańskiego plemienia gockiego zamieszkującego tereny Polski I-V wieku naszej ery ze szczególnym uwzględnieniem Gotów z Kotliny Hrubieszowskiej. Obok gockiej reprezentacji na warsztatach pojawią się przedstawiciele plemion Bałtów i Wandalów.

 

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2011 13:26
 
Wyprawa na Południe - IV Festiwal Kultury Antycznej - Svishtov 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 czerwca 2011 10:22

IV FESTIWAL KULTURY ANTYCZNEJ – Svishtov (Bułgaria) – 27-29.05.2011Już niemal tradycją stały się coroczne wyprawy Gotów na dalekie Południe. Kolejna, czwarta już edycja międzynarodowego festiwalu promującego antyczne dziedzictwo odbyła się, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych latach, w bułgarskim mieście Svishtov na południowym brzegu Dunaju. Gocko-rzymski sojusz, składający się z przedstawicieli Masłomęckiego Stowarzyszenia „Wioska Gotów” oraz lubelskiego Stowarzyszenia „Pro Antica” Legio XIIII GMV, pojawił się w pobliżu ruin rzymskiego castrum w Novae, by prezentować życie codzienne oraz techniki wojskowe rzymskich legionów i plemion barbarzyńskich. Tym razem jednak dołączyli do nas przyjaciele z innych grup rekonstrukcyjnych (Hellas et Roma oraz Terra Ferrata), pragnących wspólnie zaprezentować się pod sztandarem Gotanii.

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2011 13:27
 
4 Forum Funduszy Europejskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 maja 2011 18:28

4 Forum Funduszy Europejskich - Europejska „Siła zmian”

Forum Funduszy Europejskich to cykliczna impreza organizowana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w Warszawie. Jak co roku, w trakcie Forum, goście mogli odwiedzić niemal 100 stoisk, na których swe osiągnięcia promowały instytucje zaangażowane we wdrażanie Funduszy Europejskich, a także beneficjenci, czyli Ci, którzy dotacje unijne wykorzystali z sukcesem.

Do udziału w Festiwalu Funduszy Europejskich, który odbywał się 6 maja na warszawskiej Agrykoli zaproszeni zostali, jako jedyni z Lubelszczyzny – hrubieszowsko-masłomęccy Goci. 7 - osobowa reprezentacja Masłomęckiego Stowarzyszenia „Wioska Gotów” wspólnie z zastępcą burmistrza Hrubieszowa p. Pawłem Perelmuterem wzięła udział w akcji promującej archeologiczny dorobek naszego regionu przez pryzmat projektu „Witajcie w Gotanii” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Przy współpracy z Departamentem Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego przygotowano niewielkie gockie obozowisko chętnie odwiedzane przez gości Festiwalu, szczególnie przez najmłodszych. Uzbrojona drużyna barbarzyńskich wojów pojawiała się również w namiocie 4 Forum Funduszy Europejskich wystawowym wzbudzając dużą sensację wśród mediów i wystawców z całej Polski.

Realizowane w ciągu ostatnich lat projekty wspierane przez Gminę Hrubieszów, mające na celu stworzenie grupy odtwarzającej życie codzienne regionu hrubieszowskiego sprzed 1700 lat zostały zauważone i docenione.

 

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2011 13:27
 
Centrum Promocji Lubelszczyny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 marca 2011 07:48

 

Promocja „Gotanii" w Lublinie

W dniach od 14 do 18 marca 2011 wzięliśmy udział w akcji promującej nasz region w ramach projektu "Witajcie w Gotanii" w siedzibie Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu 41 w Lublinie. W ciągu kilku dni nasza symboliczna reprezentacja opowiadała o zwyczajach i danych gockich rzemiosłach setkom odwiedzających z lubelskich szkół, a także licznie obecnym przedstawicielom mediów.

 

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2011 13:27
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 grudnia 2010 19:19

Nasi Daccy przyjaciele ze Stowarzyszenia Terra Dacica Aeterna pragną przekazać serdeczne życzenia wesołych świąt dla wszystkich członków masłomęckiej drużyny Gotów.

Poprawiony: środa, 22 grudnia 2010 19:47
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 14Copyright © 2019 Masłomęckie Stowarzyszenie - Wioska Gotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Witryna stworzona dzięki Joomla!, która jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.


subskrybuj RSS