Polish (Poland)English (United Kingdom)

Archiwum prasowe

prasa.jpg

Wyszukiwarka

Tutaj jesteś: Główna Aktualności

Aktualności


Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 grudnia 2010 19:19

Nasi Daccy przyjaciele ze Stowarzyszenia Terra Dacica Aeterna pragną przekazać serdeczne życzenia wesołych świąt dla wszystkich członków masłomęckiej drużyny Gotów.

Poprawiony: środa, 22 grudnia 2010 19:47
 
Wyróżnienie dla Stowarzyszenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 listopada 2010 12:09

 

W dniu 9 listopada 2010 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się Konferencja podsumowująca i promująca efekty realizacji Programu Integracji Społecznej w województwie lubelskim.

Celem Konferencji była promocja inicjatyw powstałych w ramach Programu w gminach województwa lubelskiego oraz wyróżnienie liderów gminnych  i innych osób, które wykazały osobiste zaangażowanie w działania aktywizujące społeczność lokalną.

Wśród kilkunastu wyróżnionych za swoją działalności organizacji pozarządowych znalazło się Masłomęckie Stowarzyszenie "Wioska Gotów".

Pamiątkowa statuetka trafiła już do Masłomęcza w ręce głównych bohaterów projektu, którym w imieniu swoim oraz organizatorów konferencji serdecznie gratuluję.

B.Bartecki

 

Poprawiony: czwartek, 11 listopada 2010 12:23
 
I Piknik Historyczny w Tomaszowie Lubelskim
niedziela, 03 października 2010 09:53

Wieczorem 2 października dobiegł końca I Piknik historyczny zorganizowany przez tomaszowskie Stowarzyszenie "Czajnia" na Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim. Wśród zaproszonych z całej Polski grup rekonstrukcyjnych, najliczniejszą była już chyba tradycyjnie Drużyna Gotów z Masłomęcza. Przygotowano historyczny obóz, w którym goccy wojownicy mobilizowali siły przed kolejnymi potyczkami z rzymskim legionistami z Legio XIIII GMV z lubelskiego stowarzyszenia Pro Antica.

Pierwszy dzień imprezy, w całości poświęcony tematyce okresu rzymskiego, skierowany był do uczniów tomaszowskich szkół. Dzieci i młodzież odwiedzająca Siwą Dolinę mogła zapoznać się z wyposażeniem rzymskiego legionisty, poznać komendy a także bezpośrednio wziąć udział w szkoleniu bojowym. Przeciwwagą dla oddziału z Italii była drużyna germańskich barbarzyńców, prezentując wewnątrz plemienne pojedynki. Każdy z pokazów kończył się widowiskowym starciem obu oddziałów. W trakcie prezentacji na scenie swe umiejętności prezentował również zespół folkowy JAR.

Próba zdobycia rzymskiego castrum

Drugi dzień Pikniku przeznaczony był dla indywidualnych zwiedzających. Obok oddziałów rzymskiego i gockiego w obozie pojawili się również wojowie wczesnośredniowieczni m.in. Drużyna Wojów Nadwieprzańskich - Czarny Odyniec, Drengowie Znad Górnej Odry, czy przedstawiciele organizatorów Pikniku - tomaszowska drużyna wojów "Algiz". W trakcie trwającej do późnego wieczora imprezy odbyły się turnieje i konkursy, targ niewolników, liczne pokazy walk w tym dwukrotna próba zdobycia rzymskiego grodu przez gockich wojowników. Pomimo użycia płonącego taranu i prób podpalenia castrum nie udało się wyprzeć oddziału legionistów z naszych ziem. Po inscenizacji zdobywania grodu odbył się pokaz walk wojów wczesnośredniowiecznych, oraz "fire-show" - Teatr Ognia w wykonaniu grupy "DRACO" z Sandomierza. W międzyczasie w barbarzyńskim obozie częstowano gockim jadłem. Na zakończenie I Pikniku historycznego na scenie ponownie zagrał folkowy zespół JAR.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 22Copyright © 2019 Masłomęckie Stowarzyszenie - Wioska Gotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Witryna stworzona dzięki Joomla!, która jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.


subskrybuj RSS