Polish (Poland)English (United Kingdom)

Press about the Goths

prasa.jpg

Wyszukiwarka

Tutaj jesteś: Główna News

Aktualności


I Piknik Historyczny w Tomaszowie Lubelskim
Sunday, 03 October 2010 09:53
There are no translations available.

Wieczorem 2 października dobiegł końca I Piknik historyczny zorganizowany przez tomaszowskie Stowarzyszenie "Czajnia" na Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim. Wśród zaproszonych z całej Polski grup rekonstrukcyjnych, najliczniejszą była już chyba tradycyjnie Drużyna Gotów z Masłomęcza. Przygotowano historyczny obóz, w którym goccy wojownicy mobilizowali siły przed kolejnymi potyczkami z rzymskim legionistami z Legio XIIII GMV z lubelskiego stowarzyszenia Pro Antica.

Pierwszy dzień imprezy, w całości poświęcony tematyce okresu rzymskiego, skierowany był do uczniów tomaszowskich szkół. Dzieci i młodzież odwiedzająca Siwą Dolinę mogła zapoznać się z wyposażeniem rzymskiego legionisty, poznać komendy a także bezpośrednio wziąć udział w szkoleniu bojowym. Przeciwwagą dla oddziału z Italii była drużyna germańskich barbarzyńców, prezentując wewnątrz plemienne pojedynki. Każdy z pokazów kończył się widowiskowym starciem obu oddziałów. W trakcie prezentacji na scenie swe umiejętności prezentował również zespół folkowy JAR.

Próba zdobycia rzymskiego castrum

Drugi dzień Pikniku przeznaczony był dla indywidualnych zwiedzających. Obok oddziałów rzymskiego i gockiego w obozie pojawili się również wojowie wczesnośredniowieczni m.in. Drużyna Wojów Nadwieprzańskich - Czarny Odyniec, Drengowie Znad Górnej Odry, czy przedstawiciele organizatorów Pikniku - tomaszowska drużyna wojów "Algiz". W trakcie trwającej do późnego wieczora imprezy odbyły się turnieje i konkursy, targ niewolników, liczne pokazy walk w tym dwukrotna próba zdobycia rzymskiego grodu przez gockich wojowników. Pomimo użycia płonącego taranu i prób podpalenia castrum nie udało się wyprzeć oddziału legionistów z naszych ziem. Po inscenizacji zdobywania grodu odbył się pokaz walk wojów wczesnośredniowiecznych, oraz "fire-show" - Teatr Ognia w wykonaniu grupy "DRACO" z Sandomierza. W międzyczasie w barbarzyńskim obozie częstowano gockim jadłem. Na zakończenie I Pikniku historycznego na scenie ponownie zagrał folkowy zespół JAR.

 
Nowa strona internetowa Masłomęckiego Stowarzyszenia "Wioska Gotów"
Thursday, 23 September 2010 13:50
There are no translations available.

Po wielu tygodniach przygotowań uruchomina została strona internetowa Masłomęckiego Stowarzyszenia "Wioska Gotów". W ciągu najbliższych dni postaramy się zamieścić komplet informacji na temat gockiej społeczności w Kotlinie Hrubieszowskiej, zarówno tej sprzed 1800 lat jak również istniejącej obecnie w postaci Drużyny Gotów.

W przyszłości strona funkcjonować będzie również w innych wersjach językowych - angielskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

MSWG

 
There are no translations available.

Witaj w "WIOSCE GOTÓW"

W  niewielkiej wiosce, leżącej na trasie z Hrubieszowa do Dołhobyczowa, w województwie lubelskim kilka lat temu w oparciu o źródła archeologiczne, zbudowano drewnianą Gocką Chatę krytą strzechą. W krótkim czasie stała się ona centrum gockiej społeczności składającej się w głównej mierze z mieszkańców Masłomęcza.

 
<< Start < Prev 21 22 23 Next > End >>

Page 23 of 23Copyright © 2019 Masłomęckie Stowarzyszenie - Wioska Gotów. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.


subskrybuj RSS