Polish (Poland)English (United Kingdom)

Press about the Goths

prasa.jpg

Wyszukiwarka

Tutaj jesteś: Główna

Aktualności


Centrum Promocji Lubelszczyny PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Saturday, 26 March 2011 07:48
There are no translations available.

 

Promocja „Gotanii" w Lublinie

W dniach od 14 do 18 marca 2011 wzięliśmy udział w akcji promującej nasz region w ramach projektu "Witajcie w Gotanii" w siedzibie Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu 41 w Lublinie. W ciągu kilku dni nasza symboliczna reprezentacja opowiadała o zwyczajach i danych gockich rzemiosłach setkom odwiedzających z lubelskich szkół, a także licznie obecnym przedstawicielom mediów.

 

Last Updated on Wednesday, 29 June 2011 13:27
 
Życzenia świąteczne PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 22 December 2010 19:19
There are no translations available.

Nasi Daccy przyjaciele ze Stowarzyszenia Terra Dacica Aeterna pragną przekazać serdeczne życzenia wesołych świąt dla wszystkich członków masłomęckiej drużyny Gotów.

Last Updated on Wednesday, 22 December 2010 19:47
 
Wyróżnienie dla Stowarzyszenia PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Thursday, 11 November 2010 12:09
There are no translations available.

 

W dniu 9 listopada 2010 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się Konferencja podsumowująca i promująca efekty realizacji Programu Integracji Społecznej w województwie lubelskim.

Celem Konferencji była promocja inicjatyw powstałych w ramach Programu w gminach województwa lubelskiego oraz wyróżnienie liderów gminnych  i innych osób, które wykazały osobiste zaangażowanie w działania aktywizujące społeczność lokalną.

Wśród kilkunastu wyróżnionych za swoją działalności organizacji pozarządowych znalazło się Masłomęckie Stowarzyszenie "Wioska Gotów".

Pamiątkowa statuetka trafiła już do Masłomęcza w ręce głównych bohaterów projektu, którym w imieniu swoim oraz organizatorów konferencji serdecznie gratuluję.

B.Bartecki

 

Last Updated on Thursday, 11 November 2010 12:23
 
I Piknik Historyczny w Tomaszowie Lubelskim
Sunday, 03 October 2010 09:53
There are no translations available.

Wieczorem 2 października dobiegł końca I Piknik historyczny zorganizowany przez tomaszowskie Stowarzyszenie "Czajnia" na Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim. Wśród zaproszonych z całej Polski grup rekonstrukcyjnych, najliczniejszą była już chyba tradycyjnie Drużyna Gotów z Masłomęcza. Przygotowano historyczny obóz, w którym goccy wojownicy mobilizowali siły przed kolejnymi potyczkami z rzymskim legionistami z Legio XIIII GMV z lubelskiego stowarzyszenia Pro Antica.

Pierwszy dzień imprezy, w całości poświęcony tematyce okresu rzymskiego, skierowany był do uczniów tomaszowskich szkół. Dzieci i młodzież odwiedzająca Siwą Dolinę mogła zapoznać się z wyposażeniem rzymskiego legionisty, poznać komendy a także bezpośrednio wziąć udział w szkoleniu bojowym. Przeciwwagą dla oddziału z Italii była drużyna germańskich barbarzyńców, prezentując wewnątrz plemienne pojedynki. Każdy z pokazów kończył się widowiskowym starciem obu oddziałów. W trakcie prezentacji na scenie swe umiejętności prezentował również zespół folkowy JAR.

Próba zdobycia rzymskiego castrum

Drugi dzień Pikniku przeznaczony był dla indywidualnych zwiedzających. Obok oddziałów rzymskiego i gockiego w obozie pojawili się również wojowie wczesnośredniowieczni m.in. Drużyna Wojów Nadwieprzańskich - Czarny Odyniec, Drengowie Znad Górnej Odry, czy przedstawiciele organizatorów Pikniku - tomaszowska drużyna wojów "Algiz". W trakcie trwającej do późnego wieczora imprezy odbyły się turnieje i konkursy, targ niewolników, liczne pokazy walk w tym dwukrotna próba zdobycia rzymskiego grodu przez gockich wojowników. Pomimo użycia płonącego taranu i prób podpalenia castrum nie udało się wyprzeć oddziału legionistów z naszych ziem. Po inscenizacji zdobywania grodu odbył się pokaz walk wojów wczesnośredniowiecznych, oraz "fire-show" - Teatr Ognia w wykonaniu grupy "DRACO" z Sandomierza. W międzyczasie w barbarzyńskim obozie częstowano gockim jadłem. Na zakończenie I Pikniku historycznego na scenie ponownie zagrał folkowy zespół JAR.

 
Nowa strona internetowa Masłomęckiego Stowarzyszenia "Wioska Gotów"
Thursday, 23 September 2010 13:50
There are no translations available.

Po wielu tygodniach przygotowań uruchomina została strona internetowa Masłomęckiego Stowarzyszenia "Wioska Gotów". W ciągu najbliższych dni postaramy się zamieścić komplet informacji na temat gockiej społeczności w Kotlinie Hrubieszowskiej, zarówno tej sprzed 1800 lat jak również istniejącej obecnie w postaci Drużyny Gotów.

W przyszłości strona funkcjonować będzie również w innych wersjach językowych - angielskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej.

Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

MSWG

 
More Articles...
<< Start < Prev 11 12 13 14 Next > End >>

Page 13 of 14Copyright © 2019 Masłomęckie Stowarzyszenie - Wioska Gotów. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.


subskrybuj RSS