Polish (Poland)English (United Kingdom)

Press about the Goths

prasa.jpg

Wyszukiwarka

Tutaj jesteś: Główna Photo-Gallery IV Festiwal kultury antycznej - Svishtov 2011

IV Festiwal kultury antycznej - Svishtov 2011 PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Thursday, 16 June 2011 10:19
There are no translations available.

 

IV FESTIWAL KULTURY ANTYCZNEJ – Svishtov (Bułgaria) – 27-29.05.2011

Już niemal tradycją stały się coroczne wyprawy Gotów na dalekie Południe. Kolejna, czwarta już edycja międzynarodowego festiwalu promującego antyczne dziedzictwo odbyła się, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych latach roku, w bułgraskim mieście Svishtov na południowym brzegu Dunaju. Gocko-rzymski sojusz, składający się z przedstawicieli Masłomęckiego Stowarzyszenia „Wioska Gotów” oraz lubelskiego Stowarzyszenia „Pro Antica” Legio XIIII GMV, pojawił się w pobliżu ruin rzymskiego castrum w Novae, by prezentować życie codzienne oraz techniki wojskowe rzymskich legionów i plemion barbarzyńskich. Tym razem jednak dołączyli do nas przyjaciele z innych grup rekonstrukcyjnych (Hellas et Roma oraz Terra Ferrata), pragnących wspólnie zaprezentować się pod sztandarem Gotanii.

W dobrze znanym już nam miejscu pojawili się również sprawdzeni sojusznicy i wrogowie z innych europejskich państw. Niezawodni jak zwykle okazali się przedstawiciele stowarzyszenia Terra Dacica Aeterna z rumuńskiego Klużu, odtwarzający zarówno plemiona dackie jak również Legio XIII.

Naturalnie nie zabrakło reprezentantów z Rzymu (Gruppo Storico Romano) oraz bułgarskich grup z I Tracką Kohortą na czele. Doskonała zabawa w archeologiczno-historycznej oprawie cieszyła się jeszcze większą popularnością wśród odwiedzających festiwal niż w latach ubiegłych.

W imieniu swoim i całego Stowarzyszenia „Wioska Gotów” dziękuję wszystkim uczestnikom wyprawy za udany wspólny wyjazd… z pewnością nie ostatni, gdyż obecność Gotów w Bułgarii jest już niemal obowiązkowa.

- Oficjalna strona IV Festiwalu Kultury Antycznej "Orzeł na Dunaju" 2011 - Svishtov

 

Last Updated on Friday, 17 June 2011 06:39
 Copyright © 2022 Masłomęckie Stowarzyszenie - Wioska Gotów. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.


subskrybuj RSS